Seyahat Sağlık Sigortası

Vize alırken her zaman liste başında duran, vizeye ihtiyacımız olmadığında ise olmasa da olur diyerek yaklaştığımız police.

Benim tavsiyem vizeye ihtiyacınız olmasa da mutkala seyahat sağlık sigortası yaptırın. Özellikle interrail yapacak arkadaşlar ihmal etmemeli.

Peki nedir bu 30.000 Euro teminatlı seyata sigortası? Elbette 30.000 Euro teminat olması gözünüzü korkutmasın. Poliçe bedeli 15 güne kadar olan sehayatlerinizde 5 Euro ile 9 Euro arasında, sigorta şirketine göre farklılık gösterir. Hatta bazı kredi kartlarının kampoanyalarını takip ederseniz, uçak bileti yanında hediye verenler bile oluyor.

Peki neden yaptırmak gerekiyor. Elbette vizeye başvururken olmazsa olmaz ama vizeniz olsa bile veya vizeye ihtiyacınız olmasa bile çok ters bir pasaport polisine denk gelirsenizve memur sizi ülkeye almamak için bahane ararsa seyahat sağlık sigortanız olmaması çok geçerlibir sebep.

Tatileçıkıyorz, başımıza güzel şeyler gelmesini umuyoruz ama hayat, çok ters ve hiç istemediğiniz bir durumla karşılaşabiliriz. Seyahat sağlık sigortası ile tatiliniz boyunca güvence altında olursunuz,yurtdışında tedavi gördüğünüz belgeli masraflarınızı sigorta şirketinden talep edebilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortası ulaşım yollarından herhangi birisini kullanarak yurt içinde, yurt dışına veya yurt dışından ülkemize seyahat edenleri, seyahatlerı esnasında karşılaşabilecekleri sağlık risklerine karşı koruyan bir özel sigorta türüdür.

Sigortacı, seyahat sırasında poliçenin geçerlilik tarihleri arasında meydana gelen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda, planlanan seyahat süresi dışında meydana gelmemesi kaydıyla, Sigortalı’ya, poliçede belirtilen teminatları sağlar.

Seyahat sağlık sigortası ile her poliçede değişmekle birlikte aşağıdaki muhtemel zararlarıtatiliniz boyunca güvence altındasınız.

Kaza ve ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları
Sağlık nakli ve cenaze nakli,
Taburcu olduktan sonra ikametgaha geri dönüş
Seyahatin iptali.
Bagaj kaybı
Seyahatin gecikmesi.
Bagaj gecikmesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir