ORTAKÖY YAT KULÜBÜ

Bugün uzun zamandır ziyaret etmek isteyip, mezelerinin ve ara sıcaklarının methini çok duyduğum; Bozburun ve Tuzla’dan sonra üçüncü şube olan Ortaköy Yat Kulübünü ziyaret etme fırsatı buldum.

 

Öncelikle her ne kadar ismi Ortaköy Yat Kulübü olsa da giriş için herhangi bir üyelik zorunluluğu yok. Ortaköydeki diğer kafeler ile aynı statüde ve herkese açık.

Ortaköy’ün kaosu ve kalabığından kaçıp kendinizi sakin bir boğaz manzarasına teslim edeceğiniz Ortaköy Yat Kulübü‘nde sigara içilen ve sigara içilmeyen alanlar ayrılmış. Bu sayede hem benim gibi sigara içmeyenler keyifli zaman geçiriyor hem de sigara kullananlar tesisin bahçesinde ve terasında muhteşem boğaz manzarası eşliğinde kaliteli zaman geçirebiliyor.

Biz piyano, çini eserleri, birçok yelken ödülü ve yılbaşı ağacı ile dekore edilen  birinci katta deniza bakan bir masada hem kısa bir toplantı yaptık hem de müthiş lezzetler denedik.

Meze olarak köpoğlu, kırmızı köz biber, lorlu cevizli ezme ve tesisin özel lezzeti olan kabak tarama servis ediliyor. Kabak tarama gerçekten tadmanız gereken bir lezzet. Tabak tarama; köy patatesi ve kalamar tavanın anında dip sos olarak servis ediliyor. 

Karidesli Börek

 Sıcak başlangıçlar rahatlıkla ana yemek olarak tercih edilebilecek porsiyonda. Karidesli Börek; tatlı kırmızı biberli sos ile servis ediliyor. Kalamar tava ise alışkın olduğumuz kalamarın çok dışında; yumuşacık. Kalamarı marine ettikleri sos çok başarılı.

Kalamar Tava

Benim favori ara sıcağım Ahtapot  Izgara oldu. Sizin yerinizde olsam şeften ısrarla isterdim. 🙂

Ahtapot Izgara

Bir diğer favorim olan köy patatesi; Bozburun’dan gelen patatesler bıçak ile(makine değil) ince ince doğranıp kızartıldıktan sonra; maydonoz, sarımsak ve tatlı toz biber ile harmanlanıp servis ediliyor. Atıştırma olarak çok güzel bir seçenek.

Levrek Izgara

Ana yemek olarak iki lezzeti tavsiye edeceğim. Fileto olarak servis edilen bademli levrek ızgara ve anne köftesi. Bademle levrağin bu kadar yakışacağını, çok hafif bir lezzet ortaya çıkacağını tahmin etmezdim.

Köfteler ise gerçekten ev köftesi tadında ve köy patatesi ile servis ediliyor.

Anne Köftesi

Yolunuz Ortaköy’e düştüğünde kaliteli zaman geçirmek için Ortaköy Yat Kulübü en doğru adres.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir