MADRİD YEME İÇME REHBERİ

İspanya gezimde yeme içme konusunda en çok Madrid’te zorlandığımız söyleyebilirim.

Eğer domuz eti yiyorsanız Madrid sizin için bir gastronomi cenneti olacaktır.  Ama domuz eti tercih etmeyen ve tapasla da doymayan biriyseniz durum sizin için biraz zorlaşabilir.

Birçok gezi rehberinde Madrid’te deniz ürünü veya paelle tercih edin, önerisi görüyorum. Her ne kadar mükemmel pişirişmiş olsa da deniz ürünleri Barselona veya Valensiyadaki gibi taze değil. Özellikle bu iki şehirden birisinde paella veya deniz ürünü yedikten sonra Madrid’te yerdiğinizin ürünler ile farklını kolaylıkla anlarsınız. Yine de paella için de muhteşem bir adres öncereceğim 🙂

Madrid yeme içme rehberimde “yine olsa yine yerim” dediğim her şeyi yazdım. 🙂

Mercado San Miguel

MERCADO SAN MİGUEL

Plaza Mayor’un yanında yer alan bu muhteşem pazar sabah ondan gece on ikiye kadar açık. Günde en az bir öğününüzü geçirmenizi tavsiye ediyorum.

Biz akşam yemeğinden sonra bir şeyler içmek için uğradık. Deniz ürünleri, tapaslar, şarküteri ürünleri, tatlılar, meyveler ve içecekleri ile başta ne alacağınız şaşırıyorsunuz. Eğer oturacak yer de bulursanız cıvıl cıvıl kalabalığı izleyerek bile saatler geçirebilirsiniz.

Bir kadeh şarap ortalama 3 Euro, tapaslar ise 1 Euro’dan başlıyor 5 Euro’ya kadar tapas bulabiliyorunuz. Ama 5 Euro’luk tapaslar baya poğaça büyüklüğünde.

Latin Mahallesi’nin Bİrbirinden Güzel Restonlarından Birisi

LATİN MAHALLESİ

Madrid’in en eski restorantlarının bulunduğu bu bölgede tapas barları var. Birbirinden çeşitli ve lezzetli tapasları bu mahallede yer alan tapas barların birisinde deneyebilirisiniz.

Aynı zamanda Madrid’in sokaklarında kaybolmak için de en güzel yer Latin Mahallesi. Her biri birbirinden güzel ve tarihi olan sokaklarında rengarenk boyanmış tapas barları sizi bekliyor.

Deniz Mahsüllü Paella

ARROCERİA MARİNA VENTURA

Madrid’te paella nerede yenir? sorusunun cevabı restorant. Bir porsiyon paellayı iki kişinin rahatlıkla doyacağı büyüklükte servis ediyorlar.

İnternet sitesi ve adres için tıklayınız.

Bacoa Oldukça Aç Kalmazsınız

BACOA BURGER

Siz de bir şehre gelip yiyecek hiçbir şey bulamazsanız hamburger yiyenlerdenseniz sizi piste davet ediyorum.

Barselona Yeme İçme Rehberinde tıka basa doya doya burger yemek istiyorum diyorsanız, adresiniz Bacoa Burger olduğunu söylemiştim. Madrid’te de uçaktan yeni inip yiyecek bir şeyler ararken Sol Meydanı’na bir dakika mesafede yer alan en sevdiğimiz burgerci Bacoa ile göz göze gelince hemen içeri koştuk 🙂

En çok tercih edilen çeşitleri manchego ve japonesa. Ben ikisini de denedim tarafımı seçtim. Görselde de gördüğünüz karamelize soğan peynirle servis edilen manchego burger en doğru seçim.

TRATTORİA MALATESTA

Çok fazla acıkınca İtalyan’a bağlayanlardansanız Madrid için doğru adrestesiniz.

Ancak İtalya’da yiyebileceğiniz kalitede trüf yağı ile pizza yapıyor bu arkadaşlar. Konum olarak ara bir sokakta yer alsa da Madrid için önemli bir adres olan Chocolatería San Ginés’in karşısında yer alıyor. Gitmeden rezervasyon yaptırmanızı önerdiğim bu restorantın internet sitesi için tıklayınız.

Bu mehteşem mekan öğlen dörtten akşam sekize kadar siesta yapıyor, kapılarına kilit vuruyor. 🙂

Churros ve Çikolata Sos

CHURROS ve CHOCOLATERİA SAN GİNES

Geleneksel İpanyol tatlısı olan churros’u bizim halka tatlımızın şerbete batırılmadan sadece yağda kızarmış hali olarak düşünebilirsiniz. Genellikte çikolaya sosuna batırılarak yeniliyor.

Churros’un en iyisini yiyebileceğiniz yer ise 1894’te hizmete başlayan Chocolateria San Gines.

Madrid’in olmazsa olmazlarındandır. İnternet siteleri için tıklayınız.

LA MOLLAQUİNA

Tatilden 3 kilo alıp döndüysem eğer bu pastanenin payı büyük. Sol Meydanında yer alan La Mollaquina 1894 yılından beri hizmet veriyor. Her şey mi lezzetli olur bir yerde? Ama kremalı pofuduk börek ki adı Napolitana, bir harikaydı, 1 Euro da olunca kaç tane yediğimi unutmuş olabilirim.

Paket olsun dediğinizde de görseldeki gibi pembe, tatlı bir kağıda sarıp bağlıyorlar. Biz her iki günde de kahvaltı için buradaki ürünleri tercih ettik. Mutlaka uğrayın.

LA CABANA ARGENTİNA

Madrid’e gelip de muhteşem pişirilmiş ve tadı damağınızda kalacak bir akşam yemeği yemek istiyorsunuz Arjantin lokalntası olan La Cabana sizin için doğru adres. Arjantin usulü pişirilmiş angus etine dair tahmin edeceğiniz ve istediğiniz her şeyi bulacaksınız.

La Cabana’nın menüsü ve adresi için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir