LONDRA YEME İÇME REHBERİ

Dünya’da en fazla merak turist çeken şehirlerinin başında gelen Londra, yeme içme konusunda ziyaretçilerine oldukça cömert davranıyor. Şehrin kalabalıklığı göz korkutsa da önemli olan neyi nerede bulacağını bilmek. Bu rehberde sizlere her öğün için ayı ayrı tavsiyelerim olacak. Başlamadan önce ilk tavsiyemi veriyim; Oxford Caddesinden uzak durun 🙂

English Breakfast Deneyimi İçin

The Wolseley

Dünyaca ünlü English Breakfast; pastırma(genellikle domuz pastırması), sosis, yumurta, siyah muhallebi, kuru fasulye, domates ve mantardan oluşan bir kahvaltı tabağı. Elbette Birleşik krallığa gidip de kahvaltısını deneyimlemeden dönmek olmaz. Aslında hemen hemen her kafe size bu kahvaltı tabağını servis edecektir. Ben size oldukça ayrıcalıklı bir deneyim tavsiye edeceğim.

Londra’da bir Lord veya Lady gidi hissetmek istiyorsanız doğru adres burası. Özellikle İngiliz Kahvaltısı ve İngiliz 5 Çayı için mükemmel bir adres. Restoranın bulunduğu tarihi bine zaten büyüleyici. Bu tarihi atmosfere bir de birbirinden lezzetli yemekler eklendiğinde tadına doyum olmuyor. Biz klasik İngiliz Kahvaltısı için tercih ettik burayı. Beklentimizi fazlasıyla karşıladı.

Adres: 160 Piccadilly, St. James’s, London W1J 9EB

Fish And Chips İçin

Poppies Fish & Chips

Geleneksel bir İngiliz lezzeti olan fish and chip patates ve balık kızartmasından oluşuyor ve tartar sos ile servis ediliyor.Balık olarak cod balığı kullanılıyor. İngilizler gelenekselleşmiş olarak cuma akşamlarını fsh and chips akşamı yapıp ailece zaman geçiriyorlar. Bira yanında oldukça sık tüketilen bir lezzet olan fish and chips hem çok lezzetli hem de her damak tadına hitap ediyor.

Fish&Chips için biz Poppies Fish & Chips’i tercih ettik. Londra’da oldukça merkezi 3 yerde şubesi var; Camden, Spitalfields ve Soho’da. İnternet sitesi için tık tık.

FİVE GUYS

Çok fazla yemek seçeneğimiz olmadığı İngiltere’de bir şekilde hamburgere yönlenmek kaçınılmaz oluyor. 113 şubesiyle oldukça yaygın olan Five Guys bu konuda denemeye değer. Özellikle sınırsız içecek seçeneği çokça cazip olabiliyor.Yine oldukça basit bir menü ile hizmet veren zincirde hamburger ve patates kızartması sipariş vererek küçük bir ziyafet çekebilirsiniz.

NANDO’S

Bir zamanlar İstanbulda’da şube açan Nando’s tavuk severler için bir çeşit cennet. Peri peri baharatıyla yumuşacık tavuklar hazırlayan restorana İngiltere’nin her köşesinde denk gelebilirsiniz. Menüsü oldukça doyurucu; yarım veya çeyrek tavuk sipariş verebilirsiniz, başlangıçlar, salatalar ve diğer lezzetlerle kendinizi şımartabilirsiniz. Peri Peri baharatının acılık seviyesiniz damak tadınıza göre belirliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir