HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK İTALYANCA KELİMELER

 
İtalya’ya bir tatil planınız varsa birkaç kelime öğrenmek size hem kafe ve restoranlarda hem de toplu taşıma kullanırken sırasında çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
 
Her ne kadar belli bir İngilizce seviyesiyle yurtdışına çıksak da gittiğimiz ülkenin yerel halkı inatla İngilizce konuşmak istemiyor olabilir daha da kötüsü İngilizce bilmiyor olabilir. Bu nedenle gitmeden önce ezberlediğimiz veya bir kenara not ettiğimiz birkaç İtalyanca kelimenin hiçbir zararı olmayacaktır.
 
Bir kaç selamlaşma keslimesi öğrenmek size hem kendinizi iyi hissettirir hem de karşınızdaki kişiye iyi pozitif enerji verirsiniz.  Aşağıdaki tabloda yer alan kelimeler gününüzün daha iyi geçmesi konusunda size epey yardımcı olacaklar.
 
 
Bununla birlikte İtalyanca menü ile karşılaşma olasılığınızın yüksek olduğunu düşünürsek, yemek seçerken ve siparişinizi düzenlerken aşağıdaki kelimeleri kullanmak hayatınız kolaylaştıracaktır;
 
 
Son olarak İtalya’da yerde ve her zaman işinize yarayacak olan sayıları da teffuzlarıyla bırakıyorum;
 
 
Fark ettiğiniz gibi İtalyanca, Türkçe gibi yazıldığı şekilde okunur. Sadece bir iki istisna vardır. Onları da tablolarda belirttim.
 
Temel olarak bilmenizi tavsiye edeceğim kelimeler bu şekilde. İlave olarak merak ettiğiniz veya eklememi istediğiniz bir grup olursa bir mail kadar uzağınızdayım.
 
Mutlu gezmeler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir