COMO GÖLÜ GEZİ REHBERİ

Yolunuz Milano’ya düşmüşse ve biraz da zamanınız varsa hem bol oksijen almak hem de bu doğa harikasında kafa dinlemek için Como’ya uğramanızı şiddetle tavsiye ederim.

Özellikle bizim gibi Milano’da başlayıp yine Milano’da son bulna bir rota çizmişseniz Como Gölü bütün o yorgunluğun üstüne harika bir kaçış olacak.

COMO’YA NASIL ULAŞIRIM ?

İtalya’da trenle ulaşım için favori sitemize bu adresten bakıyoruz öncelikle.

Milano Centrale İstanyonu’ndan Como S. Giovanni İstasyonuna her saat tren mevcut. Yolculuk 36 dakika sürüyor ve ücteri 4,80 Euro. İstasyon kasabanın merkezinde olduğu için başka bir araca binmenize de gerek yok 🙂

COMO’DA NEREDE KONAKLANIR?

Her ne kadar diğer şehirlere göre sakin olsa da dediğim gibi kafa dinleyip kendinize muhteşem bir gece hediye etmek isterseniz 3 yıldızlı Hotel Il Loggiato Dei Serviti’yi önereceğim. Hem şehrin merkezinde hem de erken rezervasyon yaparsanız gecelik iki kişi için 45 Euro’ya oda bulmanız mümkün. Sezon ücreti ise gecelik 100 Euro.

COMO’DA HOSTEL/KONUKEVİ ÖNERİSİ

In Riva Al Lago gölün kenarında ve konaklayanlarca çok beğenilen bir tesis. Gecelik kişi başı 40 Euro.

COMO’DA NE KADAR SÜRE KALINIR

Günübirlik bir gezi için ideal bir adres Como. Hatta görüp döneceğim, bir de yemek yiyeceğim, diyorsanız 3 saat bile yeterli.

COMO’DA NE YENİR?

İsviçre sınırında yer alan Como belki de İsviçre’nin de etkisi ile yemek için oldukça pahalı bir nokta. Ama risotto ve osso buco(bildiğimiz incik) yemenizi tavsiye ederim.

Restoran önerim ise Ristorante Funicolare olacak. Gölün kenarında bulunan bu restoranın sahibi İhsan Bey oldukça cana yakın ve çalışnalarının çoğu Türk. Biz her ne kadar deniz mahsüllü pizza tercih etsek de yine deniz ürünlü risotto ve ev yapımı limoncello tadın 🙂

COMO ÇEVRESİNDE NERELER GEZİLİR?

Como gölü çevresinde Menaggio, Varenna ve Bellagio kasabaları gezmek için oldukça popüler. Özellikle Varenna’ya hayran kalmamak elde değil. Bu kasabalara erişim için ise en kolay yol vapur. Vapur Saatlerine ve ücretlerine bu adresten bakabilirsiniz. Özellikle yaz sezonu kuyruk olabiliyor. Bunu göz önünde bulundurarak plan yapmanızı tavsiye edeceğim 🙂

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir