CABO DA ROCA GEZİ REHBERİ

Az gittim uz gittim dere tepe düz gittim bir de baktım ki Avrupa Kıtası’nın sonuna geldim.

Her şey Lizbon’a kadar gitmişken Cabo Da Roca’ya gitsek mi kararsızlığıyla başladı. Çünkü Lizbon’daki kısıtlı zamanımızı çok iyi yönetmemiz gerekiyordu ve bu gezi yarım günümüzü alacaktı. En nihayetinde Lizbon’a gelip de Avrupa’nın en batı ucunu görme fırsatını kaçırmamamız gerektiğine karar verecek, Carcias gezimizden fedakarlık ederek rotamızı Cabo Da Roca’ya çevirdik.

Cabo Da Roca’ya Nasıl Gidilir?

Birden çok vasıta kullanımı, gideceğimiz yerin cidden çok uzak gibi gelmesi de bizi biraz korkutmadı değil. Ama yol gerçekten çok eğlenceliydi. Birbirinden sevimli Portekiz köylerini bu gezi sayesinde görmüş olduk.
Cabo Da Roca’ya gitmeden önce okuduğum her yazıda kafam daha da karıştırmıştı. Çok basit bir şekilde aşağıdaki adımları izlerseniz sıkıntısızca Cabo Da Roca’ya ulaşıyorsunuz.

Öncelikle Lizbon’da bulunan ana tren istasyonu Rossio‘ya gidiyoruz ve otomatlardan Sintra‘ya tren bileti alıyoruz. Biz tren biletini 5,5 Euro’ya aldık tek yön. Sintra-Rossio Hattı var ve tabelalar sizi yönlendiriyor. Sintra zaten son durak.

Rossio’da trene bindikten yaklaşık 40 dakika sonra Sintra’ya varıyorsunuz. Tren’de indikten sonra sağ tarafta 403 numaralı otobüsün durağı var, zaten bekleyen kalabalıktan da anlıyorsunuz durağı. 403 numaralı otobüse bindikten sonra 30 dakika süren yolculuğun sonunda Cabo Da Roca’dasınız.

Burada birkaç şey eklemek istiyorum. Otobüs güzergahı çok meşakatli. Tavsiyem bekleyip, oturarak gitmeniz. Zaten 20 dakikada bir otobüs var.

Otobüs bileti 4,5 Euro ve şoförden temin edebilirsiniz.

Cabo Da Roca Nasıl Bir Yer?

Belirttiğim gibi Avrupa’nın en batısına gidiyorsunuz. Sizi bir deniz feneri, turist ofisi, postane ve bir restoran karşılayacak bir de sonsuz okyanus. Çok güzel bir deneyim, gitmiş olmuş için gidilecek yerlerden en güzeli bence.

Buraya kadar gelmişken geldiğinizi gösteren bir sertifika yaptırabilirsiniz. 10 Euro karşılığında isminizin yazılı olduğu bu sertifakayı (iki isim yazılabiliyor) hazırlatabilirsiniz veya postaneden kendinize veya sevdiklerinize kartpostal gönderebilirsiniz 🙂

Cabo Da Roca’da Ne Yenir?

Burada küçük bir restoran olduğundan bahsetmiştim ama tavsiye etmiyorum hem pahalı hem de lezzetsiz. Burada atıştırmalık kestane alabileceğiniz gibi yemek olayını Sintra’ya bırakabilirsiniz. Siztra’da çok güzel kafe ve restoranlar mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir