Avrupa’da Hesaplı Alışveriş

Yurtdışına seyahate çıktığımızda hepimiz hatıra ve hediyelik eşya almak istiyoruz. Magneti saymıyorum elbette. Magnet almadan geleni döverler asdffg. Ben hatıra olarak magnetin yanında mutlaka küçük kar küreleri alıyorum. Çok sevimli bir koleksiyonum oldu. Ama bunların dışında, yurtdışına her çıktığımda mutlaka uğradığım birkaç tane hediyelik eşya zinciri var.

Türkiye’deki Japon pazarları gibi düşünün bu yerleri. ama çok sevimli, işlevsel ve hesaplı ürünler bulmak mümkün.

ALE HOP

Yolunuz İspanya veya Portekiz’e düşerse mutlaka bir Ale-Hop dükkanı bulun. Hatta bazı şehirlerde o kadar çok var ki onlar sizi buluyor. İçinde binlerce çeşit ürün var. Ama aşırı sevimli ürünler. Fiyatları oldukça makul. Şu ana kadar denk geldiğim en pahalı eşya 9 Euro’ydu

Ben için Ale-Hop daima birinci sırada yer alacak. Her dükkan girişinde bulunan sevimli inek, içinde kendimi kaybettiğim sevimlilikte ve çeşitlilikte ürünler ile daima başımın tacı burası. En eğlenceli hediyelik ürünler, aksesuarları ve ihtiyacınız olduğunu dükkana girene kadar fark etmediğiniz onlarca çeşit ürünü buraa bulmanız mümkün.

İnternet siteleri için tık tık

FLYİNG TİGER COPENHAGEN

Flying Tiger Copenhagen hemen hemen bütün Avrupa ülkelerinde bulunan bildiğimiz  bir milyoncu. İçinde ofis malzemelerinden kırtasiyeye, mutfak ürünlerinden evcil hayvan ürünlerine kadar binlerce çeşit ürün var. Ama gerçekten hesaplı. Mesela Türkiye’de 50 liraya satılan bir tasma burada 2 Euro.

Ben her yurtdışın açıktığımda bu dükkanı arayıp buluyorum ve mutlaka bir şeyler alıyorum. Ev dekorasyonu için deoldukça minimalize ve şık ürünler bulmanız mümkün. Mesela ben Budapeşte şubesinden küçük bir çam ağacı almıştım 🙂

İnternet siteleri için tık tık

HEMA

Hema; Hollanda, İngiltere, Almanya, Fransa ve Belçika ve İspanya’da şubeleri bulunan, Türkiye’deki Tschibo’ya benzeyen bir zincir. Çok değişik atıştırmalıklar, ev ürünleri, dekorasyon malzemeleri bulmanız mümkün burada. Ben çok sevimli kahve fincanları almıştım. Ama buraya çocuğunuzla girerseniz iflas bayrağını çekebilirsiniz. Burası hesaplı bir yer değil ama eğlenceli bir yer.

İnternet siteleri için tık tık.

MUY MUCHO

Muy Mucho, çok şık ev dekorasyon ürünlerinin satıldığı bir zincir. Fransa, İspana ve Portekizde şubeleri var. Eğer ülkeye dönüşte bagaj hakkınız varsa buraya mutlaka uğrayın. Çok şık ve benzersiz ürünler bulmanız mümkün.

İnternet Siteleri için tık tık.

PRİMARK

Avrupa’da hesaplı kıyafet alışverişi için bence en güzel adres Primark. Hem çok fazla çeşit var, hem kıyafetler çok şı hem de görece hesaplı. Birçok Avrupa şehrinde de var Primark.

İnternet  sitesi için tık tık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir